Światowy Dzień Backupu

Światowy Dzień Backupu

31 marca, 2022

Strona wykorzystuje pliki cookies

Zrób kopię zapasową już dziś, aby uchronić się przed ryzykiem utraty danych w przyszłości.

Co byś zrobił, gdybyś stracił swoje dane? To pytanie zadajemy dziś wszystkim użytkownikom technologii cyfrowych. Jeśli będziesz regularnie tworzyć kopie zapasowe, nie będziesz musiał poznawać odpowiedzi na to pytanie.

Podczas Światowego Dnia Backupu przypominamy wszystkim członkom Prime, jak ważne jest odpowiednie przechowywanie cyfrowych dokumentów.

Każdego dnia stajemy w obliczu różnych niebezpieczeństw, które zagrażają przechowywanym przez nas informacjom.

Światowy Dzień Backupu został ustanowiony w 2011 roku przez amerykańskiego studenta Ismaila Jaduna, który zastanawiał się, jak rozwinąć swoją firmę „614a”. Jadun zdał sobie sprawę z rosnącej potrzeby tworzenia kopii zapasowych podczas rozmowy z przyjaciółmi na Reddicie, co skłoniło go do wybrania dnia poprzedzającego Prima Aprilis jako dnia, w którym będzie rozpowszechniał informacje o ochronie danych.

 

Kopia zapasowa: uniknij problemu

Kopia zapasowa to informacja, która istnieje w dwóch miejscach jednocześnie. Jest to osobna kopia wszystkich plików, które użytkownik uważa za ważne – na przykład zdjęć, filmów, dokumentów i wiadomości e-mail. Zamiast wykonywać kopię na komputerze lub w telefonie komórkowym, zrób ją w bardziej bezpiecznym miejscu, takim jak np. dysk zewnętrzny lub nawet „chmura” – wirtualna przestrzeń do rejestrowania danych.

Utrata dostępu do wszystkich dokumentów i ważnych informacji jest bardziej powszechna, niż mogłoby się wydawać. Co minutę ginie lub zostaje skradzionych ponad 113 telefonów komórkowych. Jeśli jednak wszystkie ważne informacje trzymasz na komputerze, nie daj się zwieść: 30% wszystkich komputerów jest już zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem.

Jeśli myślisz, że jesteś bezpieczny przed cyberatakami, zastanów się jeszcze raz. 83% populacji posiada komputer, 89% posiada telefon komórkowy, a tylko 1 na 4 osoby regularnie wykonuje kopie zapasowe swoich danych.

Kopia zapasowa: online czy offline?

Istnieje kilka powodów, dla których warto tworzyć kopie zapasowe, a wszystkie z nich są równie istotne. Różne powody skłaniają nas do wyboru sposobu utworzenia back-upu.

Czasami musi wydarzyć się jakaś katastrofa, abyśmy zdali sobie sprawę, że każdy może nagle stracić swoje dane: kradzież telefonu lub włamanie do sieci w wyniku którego sprzęt ulega zniszczeniu lub przypadkowe usunięcie danych i niemożność ich odzyskania.

Istnieje kilka sposobów tworzenia kopii zapasowych lub przechowywania informacji w bezpieczny sposób, które nie wymagają użycia urządzenia, do którego można się włamać.

Kilka źródeł sugeruje, że kopia zapasowa online jest bezpieczniejsza niż kopia zapasowa wykonywana na urządzeniu zewnętrznym lub w trybie offline. Dlaczego? Dostęp do informacji można uzyskać z dowolnego miejsca na świecie i nie ma ryzyka, że padniesz ofiarą kradzieży lub utracisz swoje dane. Są one zabezpieczone przed wszelkiego rodzaju katastrofami, które mogą zniszczyć zewnętrzne źródło przechowywania danych.

Kopia zapasowa: znaczenie

Regularne tworzenie kopii zapasowych ważnych informacji jest niezwykle ważne. Aby zwiększyć świadomość w tym zakresie, witryna worldbackupday.com stworzyła przyrzeczenie, które ma pomóc ludziom pamiętać o tym, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo danych: „Uroczyście przysięgam, że 31 marca wykonam kopię zapasową moich ważnych dokumentów i cennych wspomnień”.

Pandemia miała duży wpływ na wzrost liczby różnego rodzaju cyberprzestępstw. Wraz z rosnącymi możliwościami pracy zdalnej tracimy poczucie bezpieczeństwa związane z podłączeniem do sieci firmowej i zapominamy o automatycznych kopiach zapasowych, których wykonanie „wymuszają” na nas te sieci.

Kopie zapasowe: propozycja Prime

W Prime Engineering Poland chcemy, aby nasi współpracownicy zawsze byli bezpieczni i nigdy nie musieli czuć, że ich informacje nie są odpowiednio chronione. Znamy wartość naszych danych i wiemy, jak ważne jest, aby były one bezpieczne.

Dlatego dbamy o to, aby brak kopii zapasowej 31 marca nie stał się rzeczywistością 1 kwietnia. Przyjmujemy zobowiązanie World Backup Day i mówimy „tak” tworzeniu kopii zapasowych naszych danych – nie tylko dziś, ale za każdym razem, gdy mamy taką możliwość.

Nigdy nie jest za wcześnie na stworzenie kopii zapasowej Twoich plików i innych ważnych dokumentów. Dołącz do naszej akcji i zabezpiecz swoje dane już dziś!

play youtube,
play youtube,
xvideos,
xvideos,
porn,
porn,
xnxx,
xxx,
Fucking,
mp3play,
Is Subway Closing Down,
Are There Sharks In Jamaica,
Instant Car Insurance,