Nearshoring w Portugalii – korzyści

Nearshoring w Portugalii – korzyści

18 października, 2022

Strona wykorzystuje pliki cookies

Portugalia oferuje wiele możliwości, które czynią ją najlepszym miejscem do nearshoringu. Po pierwsze Portugalczycy są niezwykle przyjaznym, otwartym narodem i cieszą się ponad 290 dniami światła słonecznego rocznie. Oprócz specyficznego stylu życia, Portugalia wprowadza także prawdziwą rewolucję techniczną w dziedzinie nearshoringu.

Poniżej wymieniliśmy najważniejsze powody, dla których warto wybrać Portugalię jako lokalizację do budowy Twojego zespołu IT.

Talent

Portugalia ma wielu wysoko wykwalifikowanych, doświadczonych i zmotywowanych do rozwoju inżynierów. Dotyczy to także wykształconych specjalistów IT. Dzieje się tak głównie dlatego, że aż sześć portugalskich uniwersytetów technicznych znajduje się wśród 500 najlepszych uczelni na świecie.

Portugalia zajęła 26 miejsce w Światowym Rankingu Talentów 2021, gdzie wzięto pod uwagę takie czynniki jak: inwestycje, rozwój, atrakcyjność i gotowość do podejmowania wyzwań.

Chociaż ten przyjazny turystom naród jest mały, talent można znaleźć tutaj wszędzie. Przewiduje się, że według statystyk, w Portugalii znajdziemy 9 profesjonalnych programistów na 1000 osób.

Lokalizacja

Portugalia, jeden z najważniejszych światowych rynków, oprócz pięknej lokalizacji dzieli strefę czasową z Londynem i Irlandią.

Inne wysokorozwinięte kraje europejskie, takie jak Niemcy, Francja i Holandia, należą do jej bliskich sąsiadów. Co więcej, Portugalia jest jedynym europejskim krajem, który ma bezpośrednie loty do Bostonu, Nowego Jorku i San Francisco.

Portugalia może być więc praktycznym wyborem dla usług outsourcingu IT dzięki dobrej lokalizacji, która jest fantastyczną zaletą nearshoringu. Ułatwia klientom i zespołom IT współpracę i komunikację.

Koszty

Każda organizacja, która myśli o outsourcingu swojego zespołu IT, musi priorytetowo traktować oszczędności kosztów. Portugalia jest doskonałym wyborem, gdy weźmie się pod uwagę bilans stawek i korzyści. Wraz z wykwalifikowanym zespołem specjalistów otrzymujesz również bliską strefę czasową i rozsądne ceny usług.

Typowy roczny dochód dla programistów w Portugalii wynosi około 20 000 euro. W porównaniu ze średnim rocznym wynagrodzeniem innych specjalistów w tej samej dziedzinie z innych krajów UE jest to dość rozsądna liczba.

Mieszkanie i inwestowanie w powierzchnię biurową w Portugalii jest również bardzo opłacalne. Twoja firma może od razu zacząć oszczędzać pieniądze na wynajmie biura.

Możesz również przetestować jedną z wielu przestrzeni coworkingowych zlokalizowanych w całym kraju, jeśli nie chcesz wynajmować biura dla swojego zespołu IT. Jeśli wybierzesz Portugalię dla swoich projektów nearshoringu IT, łatwo będzie znaleźć niedrogie miejsce do pracy dla Twojego personelu outsourcingowego.

Język i kultura

Portugalczycy są biegli w zdobywaniu nowych języków i dostosowywaniu się do nich. Biorąc pod uwagę te fakty, nie jest więc zaskoczeniem, że Portugalia jest jednym z krajów o najwyższym poziomie znajomości języka angielskiego na całym świecie.

Oznacza to, że firmy nie będą miały problemu z pozyskaniem najlepszych pracowników, którzy biegle posługują się wieloma językami. Twoje zagraniczne zespoły IT będą mogły komunikować się bez żadnych problemów niezależnie od narodowości.

Portugalczycy są bardzo towarzyscy i gościnni. Są stale otwarci na interakcje z ludźmi z innych kultur. Firmy nearshoringowe powinny wziąć to pod uwagę.

Portugalska kultura korporacyjna wyróżnia się naciskiem na ciężką pracę i kolektywizm. Ze względu na tę cechę kulturową Portugalczycy dbają o siebie nawzajem. Blisko współpracują, aby uzyskać lepsze wyniki, a do tego traktują kolegów z zespołu sprawiedliwie.

 Stabilność

Portugalia jest czwartym najbardziej pokojowym narodem na świecie. Ranking ten służy jako wiarygodny wskaźnik perspektyw gospodarczych tego kraju.

Możesz być pewien, że jeśli wybierzesz Portugalię jako lokalizację dla outsourcingu, biurokracja nie będzie dużym problemem. Jest bardzo mało lub nie ma jej wcale, a tutejszy system prawny jest dość otwarty dla firm z zewnątrz.

Większość licencji i wymaganych dokumentów można kupić online. Proces rejestracji trwa tylko trzy dni, jeśli chcesz rozpocząć działalność gospodarczą w Portugalii. Portugalia jest najlepszą opcją, aby rozwinąć biznes biorąc pod uwagę maksymalne korzyści.

play youtube,
play youtube,
xvideos,
xvideos,
porn,
porn,
xnxx,
xxx,
Fucking,
mp3play,
Is Subway Closing Down,
Are There Sharks In Jamaica,
Instant Car Insurance,