Kamil Sikora: co ma ze sobą wspólnego rozwój oprogramowania i ski-touring?

Kamil Sikora: co ma ze sobą wspólnego rozwój oprogramowania i ski-touring?

4 kwietnia, 2022

Strona wykorzystuje pliki cookies

Nie ma czasu na nudę w pracy ani poza nią. Poznaj naszego Senior Java Developera, Kamila Sikorę. Jego pasją są sporty ekstremalne, dlatego stawia czoła wyzwaniom w taki sam sposób, w jaki jeździ na nartach: z pewnością siebie.

 

Masz duże doświadczenie w pracy jako deweloper. Jakiej rady mógłbyś udzielić komuś, kto dopiero startuje w IT?

Rozwój oprogramowania jest zajęciem, które wymaga opanowania wielu tematów. Jednak na początku polecałbym skupić się na biegłym opanowaniu wybranego języka i jednego z popularnych frameworków oraz na umiejętności pisania dobrych testów jednostkowych. Są to umiejętności, które procentują na późniejszych etapach kariery. Dobrze jest też budować ogólną, podstawową wiedzę o bieżących trendach i bibliotekach.

Opowiedz nam jak zaczęła się Twoja współpraca z Prime Engineering Poland.

Poszukiwałem nowych wyzwań i ciekawego projektu. Dodatkowo w Prime spodobał mi się jasny i przejrzysty proces rekrutacyjny.

W jakim projekcie obecnie pracujesz?

Aktualnie rozwijam system płatności u klienta z branży bankowej. Projekt jest rozwojowy i na pewno nie da się narzekać na nudę.

Technologia dynamicznie się rozwija stawiając nam coraz więcej wyzwań. W jaki sposób dbasz o to, aby Twoje umiejętności odpowiadały zmieniającym się wymaganiom rynku?

W codziennej pracy staramy się używać najnowszych bibliotek oraz koncepcji inżynierii oprogramowania. To pozwala uczyć się poprzez pracę. Jednocześnie przy znalezieniu wolnej chwili po pracy, warto napisać małą aplikację w technologii/bibliotece, którą chcemy poznać lepiej.

Podobno ski-touring to Twoja pasja. Jak to się stało, że zacząłeś się tym interesować?

Pierwszy raz byłem na ski-tourach 3 lata temu. Od tamtego czasu nie wyobrażam sobie innego sposobu wędrowania zimą po górach. Narty ski-tourowe pozwalają na szybkie poruszanie się oraz na zjazd z miejsc, z których zwykły narciarz nie zjedzie.

Ski-touring to wymagający sport, szczególnie gdy jeździ się w nieznanych, często nieoznaczonych miejscach. Słowem – wszystko zależy tylko od Ciebie. Dla odmiany, w pracy software developera sukces projektu zależy od wspólnej pracy całego teamu.

Na łatwe trasy często wyruszam sam. Przy bardziej wymagających wycieczkach ski-tourowych niezbędni są kompetentni i dobrze przygotowani towarzysze, z którymi wspólnie można ocenić wyzwania i niebezpieczeństwa w górach. To jest dobra analogia do wytwarzania oprogramowania. Pracując ściśle z doświadczonymi osobami, łatwiej jest wypatrzeć błędy w budowanym oprogramowaniu oraz dostarczać niezawodne rozwiązania.

play youtube,
play youtube,
xvideos,
xvideos,
porn,
porn,
xnxx,
xxx,
Fucking,
mp3play,
Is Subway Closing Down,
Are There Sharks In Jamaica,
Instant Car Insurance,